7.2.2015
Kategorie: Současnost, Zajímavosti

Charitativní akce Porsche v Sixtínské kapli

Pro fanoušky Porsche může příležitost se do tohoto auta dostat představovat skoro náboženskou zkušenost. Ani to však nemůže nahradit zážitek, který přináší návštěva Sixtínské kaple ve Vatikánu.

Poprvé v historii, Apoštolský palác ve Vatikánu – jeden z nejslavnějších světových příkladů renesančního umění – může být pronajímán pro firemní charitativní akce.

Prvních 40 fanoušků značky Porsche, kteří zaplatili každý 5 900 dolarů se v sobotu mohli zúčastnit soukromé prohlídky Sixtínské kaple. Tato speciální prohlídka probíhá v rámci nového charitativního programu Vatikánu jako jedna z akcí papeže Františka.

Akce Porsche tour je na míle vzdálena tomu, co dostanou běžní návštěvníci Sixtinské kaple, kterých je každý den na 20 000. Takže si prohlídku moc neužijí. Oproti tomu klienti Porsche mají možnost se soukromě pokochat celkovým dojmem z kaple a nádherným stropem od Michelangela.

sistine-chapel

Tato akce je současní exkluzivního 4 denního turné, které pořádá společnost Porsche. Kromě koncertu tato akce zahrnuje právě také možnost návštěv slavných muzeí a památek po jejich zavírací době. Užít si mohou také slavnostní večeři uprostřed nejslavnější galerie, návštěvu papežova letního sídla Castel Gandolfo a jízdu na Lago di Garda v nejnovějších modelech Porsche.

Je to poprvé kdy nějaký papež souhlasil s pronájmem kaple pro firemní akci.

Vatikán tento popis však odmítá ústy svého mluvčího – Monsignora Paolo Nicolini, který namítá, že Sixtinská kaple není obchodní místo proto nemůže být nikdy pronajímáno. Místo toho je kaple Svatým stolcem popsána jako místo, kde je možné pozvat uzavřenou společnost, aby mohli lépe obdivovat toto mistrovské dílo.
Dle informací od mluvčího Vatikánu, doufají že budou následovat také další velké společnosti na které je celá tato Vatikánská akce zaměřena.
Pokud však firmy doufají, že si kapli pronajmou na vánoční večírek budou zklamané, neboť jedinou možností je pořádání uměleckých akcí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *